O nas

Centrum Medycznym SANUS

Fundacja Dostępny Świat skupia wokół siebie ludzi, którym nie jest obojętny los osób z niepełnosprawnością, szczególnie tych dla których niepełnosprawność to zupełnie nowe doświadczenie. Każda niepełnosprawność niesie ze sobą przede wszystkim trudności na różnych płaszczyznach życia i pewne ograniczenia, jednak taki stan nie musi być przeszkodą do pełni życia.

Naszym celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami i ich bliskim w pokonywaniu barier i trudności, które stawia przed nimi niepełnosprawność pojawiająca się w wyniku nagłego wypadku czy długotrwałej choroby. Potrzeba pomocy takim osobom, szczególnie na początku doświadczenia niepełnosprawności jest kluczowa.

Dlatego kierując się między innymi takimi potrzebami, uruchomiliśmy w 2022 roku w Krakowie Centrum Medyczne SANUS.

Powołanie takiego miejsca to przede wszystkim pomoc rehabilitacyjna i fizjoterapeutyczna, co jest szczególnie istotne przy trwałych niepełnosprawnościach a także poważnych kontuzjach czy długotrwałych stanach chorobowych. Umiejętnie dobrana rehabilitacja nie tylko pomaga zwalczać postępujące negatywne konsekwencje unieruchomienia, ale także przywraca większą motorykę organizmu. Ludzki układ mięśniowy i stawowo-kostny to niezwykłe połączenie współzależnych elementów. Pojawiający się ból czy dyskomfort w jednej części ciała może mieć swoje źródło w z pozoru nie związanej innej części ciała. Zminimalizowanie bólu i ograniczeń fizycznych związanych z niepełnosprawnością wydają się kluczowe dla poprawy pozostałych sfer życia.

Misja, którą kierujemy się w naszym Centrum wymaga od nas nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz stuprocentowego zaangażowania się w to, co robimy. Nasz zespół to przede wszystkim fizjoterapeuci zrekrutowani spośród najlepszych krakowskich uczelni, którzy specjalizują się w szeroko rozumianej terapii ruchu, pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi czy kariologicznymi. W myśl maksymy nadwornego lekarza Króla Stefana Batorego – Wojciecha Oczko, że „Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu” nasi specjaliści dokładają wszelkich starań aby przywrócić sprawność ruchową i zachować ją u naszych pacjentów na długie lata. Nasz zespół uzupełnia również lekarz ortopeda, dzięki któremu możliwa jest pogłębiona diagnostyka obrazowa czy farmakologiczne wsparcie procesu leczenia.

Nasze założenia realizujemy dzięki nabytej wiedzy, ciągle zdobywanemu doświadczeniu z pracą z pacjentami a także dzięki pracy na nowoczesnym i wysokiej klasy sprzęcie medycznym do fizykoterapii. Przywracanie sprawności fizycznej pacjenta wymaga działania na kilku płaszczyznach jednocześnie, dlatego niejednokrotnie podczas procesu leczenia wykorzystywane są takie elementy jak kinezyterapia czyli gimnastyka lecznicza, fizykoterapia czyli zabiegi fizykalne (elektroterapia, światłolecznictwo, krioterapia, itp.) a także różne formy masażu.

SANUS w liczbach

1500

Pacjentów

40000

Wykonanych zabiegów

99

% zadowolonych pacjentów

100

% zaangażowania zespołu

Opinie o nas

inhua inhua

Do ośrodka otrzymałam skierowanie od ortopedy ze względu na uczucie łojotoku w dolnej części pleców (bardzo rozprzestrzenia się na nogach), przepisano mi masaż i elektrozabiegi.
Bardzo miła obsługa, nie ma kolejek, wszystkie procedury są zgodne z przepisami. Czuję znaczną ulgę w dolnej części pleców, przypływ sił, chęć ruchu.
Polecam!

Alisa protasova

Mój ojciec był w ośrodku na rehabilitacji, bolała go noga. Jestem bardzo wdzięczny fizjoterapeucie Maciejowi Szafrańskiemu. Naprawdę wysokiej klasy specjalista! Po kilku zabiegach stan zauważalnie się poprawił. Polecam ośrodek SANUS w stu procentach!

Krzysztof Kostrz

Bardzo dobrze wyposażona placówka w sprzęt i załogę. Mają doświadczonych fizjoterapeutów. Panuje tam bardzo fajna atmosfera. Po odbytych cyklach rehabilitacji czuje dużą poprawę zdrowia. Polecam

Emanuel „Emek” Rózga

Zdecydowanie polecam to miejsce pod względem rehabilitacji, cudowni i uśmiechnięci ludzie gotowi nieść pomoc. Jestem mega zadowolony po rehabilitacji twarzy (paraliż nerwu twarzy). Zdecydowanie polecam i bardzo dziękuję za okazaną mi pomoc! :)

Serhii Sheiko

Spełniły się moje oczekiwania co do usług fizjoterapii.
W klinice panuje przede wszytskim przyjazna atmosfera.
Pracują tutaj świetni ludzie bardzo empatyczni i wyrozumiali.
Polecam z całego serca i z pełną odpowiedzialnością!